- 350 g teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt
- 150 g finomliszt
- 160 g vaj
- 60 g zsír
- 150 ml tej
- 2 tojássárgája
- 10 g élesztő
- 17,5 g 1:4 por édesítő
A töltelék hozzávalói:
- 400 g darált dió
- 50 g 1:4 édesítő
- 600-700 g cukormentes baracklekvár
A tetejére:
- 20 g olvasztott cukormentes csoki
- 2 evőkanál olaj
◾️Az átszitált liszteket a vajjal és a zsírral elmorzsoljuk.
◾️A hideg tejet, az élesztőt, az édesítőt és a tojássárgáját elkeverjük.
◾️Hozzáadjuk a liszthez és összegyúrjuk.
◾️Hűtőben kb. 2 órát pihentetjük.
◾️Ezután a hűtőből kivéve 5 részre osztjuk.
◾️Az egyiket gombócot kinyújtjuk és tepsibe helyezzük.
◾️Megkenjük lekvárral és megszórjuk az édesítővel elkevert dióval.
◾️Jön a következő lap nyújtása, tepsibe helyezése lekvár, édesítős dió..így folytatjuk, amíg van alapanyag.
◾️Amint az utolsó lap a tetejére kerül, megszurkáljuk villával egészen az aljáig.
◾️170°-on 50 percig sütjük.
◾️Ezután megvárjuk amíg teljesen kihűl.
◾️Ezután kifordítjuk a tepsiből így az alsó lap kerül felülre és sokkal szebb lesz rajta a csokoládé 😊.
◾️A csokit, az olajjal megolvasztjuk és bevonjuk vele a sütinket.
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből a cukorral kemény habot verünk. Hozzákeverjük a tojások sárgáját is, majd lassanként a lisztet és a vaníliás cukrot. Sütőpapírral bélelt t...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Mandulát darálj egészen apró szeműre, keverd hozzá a kókusztejszín 2/3 részét (3 evőkanál), és azzal daráld addig, míg masszaszerű nem lesz (nyugodtan önthetsz hozzá egy kis vizet,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint megolvasztjuk és félretesszük. Egy tálba kimérjük a liszteket, a diót és a sütőport. A tojásokat szétválasztjuk: a fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, a sár...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes