Recept: Meggyes pudingos pite
Tészta:
45 dkg liszt,
fél cs. sütőpor,
fél mk. só,
12 dkg cukor,
1 cs. vaníliás cukor,
25 dkg rama,(Én zsírral készítem...abból elég 20dkg)
2 tojás,
1 ek. tejföl,
reszelt citromhéj
Töltelék:
7-8 dl meggylé,
5 ek. cukor,
2 cs. vanília puding,
fahéj (elhagyható)
70-80dkg magozott meggy(1kg is elbír....Én már ennyivel készítem ;) )
A töltelékkel kezdünk. A meggyléből, cukorból, fahéjból, pudingból sűrű krémet főzünk, hagyjuk kihűlni.
A tészta hozzávalóit összedolgozzuk, 2 részre osztjuk. Az egyik tésztát kinyújtjuk, rákenjük a pudingot, amibe előzőleg belekeverjük a magozott meggyet. Rátesszük a másik lapot villával megszurkáljuk.....és lassú tűzön(180fokon kb.30-40 perc alatt....sütőfüggő....) szép pirosra sütjük. Teljesen kihűtjük,mert csak úgy lehet szépen szeletelni! :) Porcukorral meghintve tálaljuk.
A tészta minden alapanyagát tálba tesszük és meggyúrjuk. A kész tésztát kettő egyenlő részre osztjuk. A tölteléket is megcsináljuk: a vajat a cukorral kikavarjuk, a száraz hozzáva...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint és a tejet felmelegítem és összekeverem a többi hozzávalóval.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előmelegítjük a sütőt. Átszitáljuk a lisztet, hozzáadjuk a sütőport, a mákot, a cukrot, az olajat, a tejet, a tojást és a csipet sót, jól elkeverjük (én kézi mixert használtam)....
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű