2 dl tej
50 g porcukor
30 g élesztő
500 g finomliszt
6 tojássárgája
1 csipet só
100 g Ráma margarin
2 ek rum
2 darab alma
fél citrom leve
30 g dúrvára vágott dió
1 csipet őrölt fahéj
50 g baracklekvár
olaj a sütéshez
vaníliás cukor a szóráshoz
1. A tejet langyosítjuk, az egyik 1 dl tejben elkeverünk 1 kk cukrot, az élesztőt és 1 ek lisztet, majd hagyjuk 2x-esére megkelni. A másik 1 dl tejben elkeverjük a 6 tojássárgáját.
A lisztet kimérjük, majd hozzáöntjük a megkelt trutyit, majd a tojásos trutyit, a maradék cukrot, sót, és fakanállal jól összedolgozzuk. Majd bele a langyos margarint, és végül a rumot.
2. A kész tészta tetejére egy kicsi lisztet szórunk, konyharuhával letakarjuk, meleg helyen 2x-esére kelesztjük.
3. Az almákat kimagozzuk, meghámozzuk, majd vékonyabb gerezdekre vágjuk. Gyorsan beleforgatjuk a citromlébe, majd lecsepegtetjük. Egy kis tálban a diót összekeverjük a fahéjjal.
4. A tésztát átgyúrjuk, 2 cipóra osztjuk, majd 3 mm vastag, kb. 40x40 cm-es lapokra nyújtjuk. Az egyik lapon egy 6cm átmérőjű pogácsaszaggatóval megjelöljük a fánkok helyét (még nem szúrjuk ki!). Mindegyik közepére teszünk egy pötty lekvárt, egy kis fahéjas diót, és 1 darabka almát.
Majd az egészet betakarjuk a másik tésztalappal, és a közöket gondosan lenyomkodjuk.
5. Pogácsaszaggatóval kiszúrjuk a fánkokat és lisztezett tálcára rakjuk őket. A tetejüket megkenyjük olajjal, majd betakarjuk őket előbb folpackkal, majd konyharuhával és 20 percig kelni hagyjuk.
6. Egy nagy lábasban felforrósítunk 3 ujjnyi olajat, beleteszünk 6-8 fánkot, lefedjük, és lassú tűzön 4-5 percig sütjük. Majd óvatosan megfordítjuk a fánkokat és fedő nálkül aranysárgára sütjük. Papírkendőre pakoljuk őket, és ha egy kicsit hűltek megszórjuk a tetejüket vaníliás cukorral.
Kis átalakítással csokis fánk is lehet belőle, de mindkettő eszméletlen finom, igazi nagyi fánk ;)
A tészta hozzávalóiból piskótát sütünk zsírozott, lisztezett tepsiben (ez 22x36 cm-es tepsiben készült, kicsit így magas lett, lehet kicsit nagyobb tepsiben sütni). A cukrot a vaj...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Egy gáztepsit kibélelünk sütőpapírral, majd ráöntjük a kókuszreszeléket, és egyenletesen elsimítjuk. A 200 g lisztet, 150 g cukort és 2 csomag vaníliás cukort a tejjel sim...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
vajat a cukorral jól elkeverjük. Hozzáadjuk a tojást és a vaníliát. Alaposan elkeverjük. Majd hozzá szitáljuk a liszt, keményítő, szódabikarbóna, sütőpor keveréket. Legvégül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű