Alapléhez:
- leveszöldség (sárgarépa, fehérrépa, karalábé, zellerlevél, hagyma, ennyi elég is)
- só/vegeta, bors
- 2 db füstölt hús kocka
- 3-4 babérlevél
- 1 zacskó lencse
- pár gerezd fokhagyma
- egy kis mustár
- egy kis ecet
- sűrítéshez pedig vagy rántást készítünk (4ek olaj, 1 púpozott ek liszt, egy kis pirospaprika, kis hideg víz) vagy zabpehellyel sűrítjük be
Pizzás táskákhoz:
- 1 csomag leveles tészta
- 1 kis sűrített paradicsom, esetleg ketchup
- rozmaring, kakukkfű, oregánó, fokhagymapor
- kis darab sajt
- lehet bele kukoricát, gombát, sonkát vagy bármi mást is rakni, de az már az extra változat
- esetleg tojással meg lehet kenni a tetejüket, de nem kötelező
Előző este átmosom a lencsét és bő vízben hagyom ázni másnapig.
Az alaplé hozzávalóit felteszem főni annyi vízben, amekkora mennyiségű főzeléket szeretnék (persze a lencsénk mennyiségéhez mérten). Ha megfőtt, kiszedegetem belőle a zöldségeket és összeturmixolom (ebből lesz a pizzás töltelék).
Az alaplében főzöm meg a beáztatott lencsét (nekem viszonylag hamar meg is főtt) az áttört fokhagymákkal együtt. Ha felhabosodik, azt le lehet kanalazni róla. A végén elkészítem a rántást (ha már "zsemle színű", akkor öntöm fel a kis hideg vízzel és azt keverem el a főzelékben) és/vagy beleszórom a zabpelyhet. Ízesítsük ecettel és mustárral.
Ha kész, akkor jöhetnek a pizzás táskák :). Előttünk a zöldségpüré, ebbe keverjük a süriparit, ketchupot, fűszereket és reszelt sajtot (hagyjunk a tetejére is!), és minden egyebet. A leveles tésztát kinyújtjuk, kis téglalapokat vágunk belőle. Minden téglalap egyik oldalát érdemes kicsit bevagdosni, hogy ha majd ráhajtjuk a másik oldalára, akkor ezek a lyuggatott részek kerüljenek felülre és egyrészt szép is lesz tőle, meg ott távozik a hő. A háborítatlanul hagyott felekre kupacolunk egy kicsit a töltelékből, majd ráhajtjuk a lyuggatott oldalakat. A végén pedig villával összenyomkodjuk a széleit.
Nekem túl sok lett az alaplé, így én rántást is meg zabpelyhet is használtam.
Van, aki cukrot is tesz bele, én nem tettem.
Én nagy adag lencsét főztem, amihez nagy adag leveszöldséget használtam, így a pizzás töltelék is több lett a kelleténél. Ebben az esetben nem árt még egy leveles tészta :).
A karfiol rózsákat felteszem főni, párolódni annyi vízben, hogy csak félig lepje el. Fűszerezem. Ha már majdnem kész kiszedem kb. az 1/3-át és a joghurttal együtt összeturmixolom,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A spenótot felforraljuk annyi vízzel, hogy ellepje, majd 4-5 percig főzzük. A FŐZŐLEVET LEÖNTJÜK RÓLA !!! 4 ek olajból és 1,5 ek lisztből rántást készítünk, majd egy bögre vízzel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kókuszolajon a karikára vágott hagymát üvegesre pirítjuk. A megpucolt sütőtököt és a céklát felkockázzuk, majd hozzárakjuk a hagymához. Felöntjük annyi zöldséglével, hogy éppen e...
Elkészítési idő: 40 p Nehézség: Könnyű