- 5 tojás
- 5 ek. cukor + 1 vaníliáscukor
- 5 ek. liszt
- 1 cs. sütőpor
- késhegynyi szódabikarbóna
- lekvár
Az öt tojásfehérjét habbá verem. Egy másik tálban fehéredésig keverjük a tojássárgájákat a cukorral és a van.cukorral. A lisztben elkeverjük a sütőport és szódabikarbónát, majd a lisztes keveréket beletesszük a sárgájás masszába. Csomómentesre keverjük, majd a fehérjét is beleforgatjuk.
Előmelegített sütőben 175 fokon 13-15 percig sütjük a sütőpapírral bélelt nagy gáztepsiben.
Amikor kész, lehúzzuk az aljáról a papírt és konyharuha segítségével szorosan feltekerjük a hosszabik oldalán. Úgy érdemes feltekerni, hogy a vége az aljára kerüljön.
Amikor kihűlt, kibontjuk, megkenjük lekvárral, visszatekerjük, kész.
A kekszet összekeverjük a porcukorral, margarinnal és a tejjel. A masszát kétfelé vesszük. Az egyik felébe keverjük a kakaóport és a rum aromát. A másik felébe pedig a mandula arom...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A keksz felét egy 25 x 25 centis tálba rakosgatjuk. A vaníliás pudingport összekeverjük a cukorral, felengedjük a tejjel, majd nagy lángon, folyamatos keverés mellett addig főzzük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes hozzávalót alaposan összekeverjük, egy tepsibe öntjük és 180 fokon 25 perc alatt készre sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű