A piskótához:
1 db tojás (közepes méretű)
100 g porcukor
250 ml tej
100 ml étolaj
200 g búzaliszt
12 g sütőpor
1 evőkanál kakaópor - holland
1 csapott evőkanál fahéj (őrölt)
50 g marcipán (én 1 csokis marcipánrudat vettem, és azt daraboltam bele)
50 g csokoládé - ét
A tetejére:
4 evőkanál szilvalekvár
porcukor
A tojást egy tálba ütjük és hozzáöntjük a porcukrot. Kikeverjük, majd hozzáöntjük az olajat és a tejet, elkeverjük.
Egy másik tálba kimérjük a lisztet, hozzáadjuk a sütőport, a cukrozatlan kakaóport és a fahéjat, összekeverjük.
Majd a lisztes tál tartalmát a tojásos keverékhez adjuk és csomómentesre keverjük. Beleszórjuk a kockákra vágott marcipánt és csokit.
A tésztát sütőpapírral bélelt 18x24 cm-es sütőformába öntjük (ez kb. egy nagy tespi fele, tehát ha nincsen kis tepsi, akkor inkább jénai) és elegyengetjük.
180 C fokos sütőbe toljuk és kb. 25 percig sütjük. (tűpróba) Ha kész, kivesszük a sütőből és pár percig hűlni hagyjuk. Rákenjük a lekvárt, és teljesen hagyjuk kihűlni, majd tálalás előtt rászitálunk egy kis extra porcukrot.
Összekeverni ( kézi habverővel szoktam) a hozzávalókat és sütni :)
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mákos tortalap A tojásfehérjéket egy csipet sóval felverjük, hozzáadjuk a nyírfacukrot (xilitet) és kemény habbá verjük. Óvatosan beleforgatjuk a darált mákkal elkevert lenmaglis...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindezeket összegyúrjuk, legalább fél napot hagyjuk pihenni, akkor késfoknyi vastagságúra nyújtjuk, szaggatjuk, formáljuk. Igen jó, képlékeny tészta, Tetejét megkenhetjük tojássa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű