60 dkg liszt, 25 dkg darált dió, 20 dkg margarin, 20 dkg porcukor, 3 dl tejföl, ½ dl langyos tej, 5 dkg élesztő, 1 teáskanál só, 2 tojás.
A tejben felfuttatjuk az élesztőt. A hozzávalókat összekeverjük (a tojások kivételével). A felfuttatott élesztőt hozzáadjuk és a tésztát alaposan összegyúrjuk, majd 50 percig meleg helyen kelesztjük. Kelesztés után ujjnyi vastagra kinyújtjuk, késsel rácsozzuk a tetejét, kis méretű szaggatóval kiszaggatjuk és kizsírozott tepsibe rakjuk nem túl szorosan, a tetejét a felvert tojásokkal átkenjük és 180 Cº-on körülbelül 30 percig sütjük.
Kenyérsütőgépben tésztát dagasztok, majd kelesztőtálban hagyom duplájára kelni. Közben 20 perc után kissé átgyúrom, jót tesz a tésztának. Ha szép hólyagosra kelt, kiborítom, kb. 10...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatom a meleg, cukrozott tejjel. A lisztet beleöntöm egy keverőtálba, mehet hozzá a só, és az olvasztott vaj. Majd az élesztős tej is. Pár perc alatt készre da...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű