Hozzávalók:
30 dkg sajt
8 tojás fehérje
zsemlemorzsa
olaj a sütéshez
Elkészítése:
A sajtot lereszeljük, majd hozzáadjuk a tojások habbá vert fehérjéjét. 1 órára hűtőbe tesszük, majd vizes kézzel kis golyókat formázunk belőlük, zsemlemorzsába forgatjuk és forró olajban kisütjük.
A sajt elég sós, úgyhogy nem kell bele só, de lehet hozzáadni apróra vágott petrezselymet, borsot, ki mit szeret. Én csak a fenti receptem szerint készítettem és így is isteni.
A krumplit sós vízben megfőzzük. Egy hőálló tálat kivajazunk , zsemlemorzsával megszórunk. A tojások sárgáját simára keverjük a tejszínnel.Sót, borsot, szerecsendiót rakunk bele....
Elkészítési idő: 20 + 30 perc Nehézség: Könnyű
A zöldségeket megmostam,végeiket levágtam és feldaraboltam. Egy serpenyőben kókuszolajon elkezdtem megpárolni, fűszereztem, lefedtem és hagytam puhulni.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A vöröshagymát apró kockára vágjuk, majd elkezdjük dinsztelni a kókuszzsíron. Adunk hozzá egy pici sót, megborsozzuk, megszórjuk őrölt köménnyel. 10-15 percig fedő alatt dinszteljü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű