30 dkg trappista sajt
2 db tojás
3 ek zsemlemorzsa
1 evőkanál finomliszt
só ízlés szerint
bors ízlés szerint
petrezselyem ízlés szerint
1.5 dl napraforgó olaj
elkészítés
A sajtot lereszeljük, összekeverjük a tojásokkal, sóval, borssal, petrezselyemmel.
Kis golyókat formázunk lisztbe mártott kézzel. Zsemlemorzsába forgatjuk, és forró olajban kisütjük.
A burgonyát szeletre vagy karikára vágom és bő olajban megsütöm. Amikor kész, papírtörlőre szedem, hogy a maradék olaj felszívódjon.
Elkészítési idő: 0,40 Nehézség: Könnyű
Én a knédlihez nem klasszikus, hanem teljes kiőrlésű lisztből készült kiflit használtam. Ha nincs otthon teljes kiőrlésű, akkor a sima kifli is bátran használható. Ha a kifli öreg,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Zablisztet összekevertem a 2 tojással annyi vízzel, hogy kevéssé ragadós masszával álljon össze. Egy edényben vizet forraltam és galuskaszaggatóval elkészítettem a galuskát: pár p...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű