TÉSZTA:
600 g liszt
140 g vaj
20 g szalalkáli
2 tojás
KRÉM:
6 dl tej
6 csapott ek. liszt
400 g cukor
400 g vaj
2 csomag vaníliás cukor
400 g darált dió
TÉSZTA:
A szalalkálit olvasszuk fel tejben (kb. 2-3 dl). Majd az összes hozzávalót a szalalkális tejjel összedolgozzuk, közepes lágyságú tésztát gyúrunk belőle. Sütő hátlapján vagy szilikon sütőlapon 3 vékony lapot nyújtunk belőle.
Sütés: gáz 2-es fokozat, villany 175 fok alsó-felső. Kb. 10-15 perc
- Sütés után ha felpúposodott, konyharuhával le kell takarni és nehezékkel lenyomható.
- Sütés után azonnal még vágható, később törik.
KRÉM:
A tejet a liszttel felfőzzük, majd hűlni hagyjuk, míg teljesen hideg nem lesz. Ezután a többi hozzávalóval együtt habosra keverjük.
A szalalkálit ha nem oldod fel folyadékban rendesen, akkor púposodik a tészta. Elvileg kevés folyadékkal kellene összedolgozni, de akkor képtelenség volt kinyújtani.
A sütit érdemes legalább 1-2 nappal előbb elkészíteni, hogy vágni lehessen.
A tészta hozzávalóiból kakaós piskótát sütünk. A tésztát két lapban sütjük, vagy egyben és kettévágjuk. A krémhez a pudingot a tejel felfőzzük, majd kihűtjük. A tejszínhabot kem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat, a vajjal és a tejjel összekavarjuk, a vaníliát is hozzáadjuk. A lisztet, a sütőport, a cukrot és a citromhéjat összekeverjük, majd a tejes keverékhez adjuk. A tésztát...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük egy tálban. Forró olajba beleszaggatjuk a tésztát. Tetejére porcukrot szórunk és lekvárral tálaljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű