- 40 dkg liszt
- 5 tojás sárga
- 7,5 dkg vaj
- 7,5 dkg cukor
- 2 vaniliás cukor
- csipet só
- 1,5 dkg élesztő
-1,5 dl tejföl
- 2ek tej
1,5 ek rum ( távol tartja az olajat)
Tojás sárgákat a cukorral és a vajjal habosra keverjük. Közben a 2 ek langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt. Majd az összes alapanyagot összeöntve összegyúrjuk. Fél órát pihentetjük. Kinyújtjuk a tésztát és rombuszokat vágunk. A közepén lyukat és áthúzzuk rajta a tésztát. Bő olajban közepes hőmérsékleten megsütjük. Vigyázni kell mert gyorsan átsül. Porcukrozzuk és lekvárral.
A rum a tésztában nem engedi, hogy sütés közben megszívja magát olajjal a tészta
1. Előbb keverjük össze külön keverőtálban a folyékony hozzávalókat: olvasztott vaj/kókuszzsír, víz, tojás, édesítő/sztevia. 2. Egy másik tálban keverjük össze a liszteket a szóda...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Az epret félbevágjuk. A formát (27 cm-es piteforma) vékonyan kikenjük vajjal és liszttel megszórjuk. 2. A vajat a cukorral kezdjük el keverni, egyenként hozzáadjuk a tojásokat...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Könnyű