5 l víz
6 dcl 20% ecet 6 púpos evőkanál só
70 dkg kcukor
babérlevél,bors,mustármag,koriander,
1 evőkanál borkénsav
1tk nátrium benzonát
5 l víz
6 dcl 20% ecet 6 púpos evőkanál só
70 dkg kcukor
babérlevél,bors,mustármag,koriander, minden hozzávalót nagy fazékba rakok hogy feltudjam főzni( mindig próbálom előre elkészíteni )felfőzöm ,kihűtöm utána jön a többi hozzávaló .
1 evőkanál borkénsav
1tk nátriumbenzonát hagyom pihenni kicsit félóra utána mehet rá az uborkára de mindenféle savanyúságnak valóra jó.
24 órát állni hagyni, néha átforgatni, majd sterilizált üvegbe tölteni Hidegen, mint a káposzta salátát
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Céla lé: 5 liter viz, 4 dl. 2O %-os ecet, 6O dkg cukor, 25 dkg só, ha valaki édesebben szereti, tehet még hozzá. Ja! Szalicilt raktam rá (gyógyszertárban lehet kapni) A levet hideg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Megtisztítjuk a hagymát. (Valljuk be ez a recept legnehezebb része, mert bár lila hagymáról beszélünk azért alaposan megdolgoztatja a könnymirigyeinket.) Ezután félbe vágjuk a hagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz