20 dkg fagyasztott rákhús (konzerv is lehet) • 2 dl féhérbor • 1 evőkanál konyak • 1 kis citrom lezve • fél mokkáskanál só • késhegynyi őrölt fehér bors • 1 kisebb csokor kapor •2-3 evőkanál olívaolaj • 20-20 dkg sárga- és görögdinnye • néhány salátalevél
A rákot még fagyosan a borba szórjuk. A konyakkal ízesítjük, a citrom levét belefacsarjuk megsózzuk megborsozzuká A fölaprított kaporral fűszerezzük, az olajat ráöntjük. A kétféle dinnye húsát karalábévájóval kifúrjuk végül a fölengedett kissé lecsöpögtetett rákkal összekeverjük. Salátalevéllel díszítve tálaljuk.
Az egyik fajta dinnye helyett leszemezett, kimagozott szőlő is kerülhet bele.
A babot szűrőbe öntjük és hagyjuk lecsöpögni. A hagymát és a paprikát megtisztítjuk és felszeleteljük, majd tálba tesszük a babbal együtt. A sonkát is felkockázzuk és hozzáadjuk. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
ízlés szerint összeállítva
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
5 hozzávaló, maximum 10 perc, és kész is van! Tudom-tudom, mindenféle tzatzikiből igazán nincs hiány a blogon. De mit tegyek, ha imádom őket? :-D Ha még nem unjátok a medvehagymát,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű