Kosárkákat megvenni!!
A vaníliakrémhez
3 tojássárgája
2,4 dl tej
5 dkg cukor
1 csomag Dr. Oetker Vanillincukor
1 evőkanál finomliszt
A tetejére
friss gyümölcs
Dr. Oetker Csokoládészív
Elkészítjük a krémet: A tojások sárgáját egy kis lábasban simára keverjük a cukrokkal és a liszttel, majd hozzáadjuk a tejet, alaposan elkeverjük, és kis lángon folyamatos kevergetés mellett sűrűre főzzük. Ha kész, hűlni hagyjuk, de többször megkeverjük még ekkor is.
5. A kihűlt tésztakosárkákat megtöltjük a krémmel, majd friss gyümölcsökkel és csokoládészívekkel díszítjük.
az összetevőket összegyúrom, kis kiflicskéket formázok, 200 fokon világosra sütöm és még forrón meghempergetem a porcukorban.
Elkészítési idő: 1-2 óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrom, kóstolom elég édes -e ,majd sodrófával kinyújtom kb 3-5 mm vastagságúra , tetszőleg szaggatóval szaggatom .Szilikonos sütőpapírral bélelt tepsibe helyez...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 dkg élesztőből kovászt készítünk, hozzáadunk 2 tojás sárgáját, 15 dkg margarint, egy csipet sót, és 40 dkg lisztet, amit összeállítunk, és duplájára kelesztjük. Ha a duplájára...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű