1kg krumpli, 1 nagy tubus majonéz, 2 nagypohár tejföl, pici bors, só, ízlés szerint cukor, 3 e.k mustár, 2 fej lila hagyma, 3db fött tojás
Megtisztítom a krumplit és felkockázom és megfőzöm .Mikor megfőtt leszűröm és hagyom kihűlni. A masszát elkészítem: 2 pohár tejfölt a majonézt, a cukrot, a borsot, a sót és a mustárt elkeverem. A tojásokat megfőzöm jó keményre és ha megtisztítottam akkor összeaprítom kicsikre és hozzákeverem a masszához. A lila hagymát is felvágom és utoljára beleszórom a salátába.A meghűlt krumplit összekever a masszával és díszítem tetszés szerint .Lehűtve tálaljuk.
Két deci vízben pároljuk sűrű kása állagúra az amarántot, majd tegyük félre hűlni. Amikor kihűlt, keverjük össze a túróval, a tejföllel, őrölt köménnyel, paprikával, felaprított új...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
- hozzávalókat kockázzuk - öntet hozzávalóit összekeverjük - ráöntjük a salátára, összekeverjük - hűtőbe tesszük
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A kukoricát lecsepegtetjük, egy nagy tálba öntjük, majd hozzáadjuk a felkockázott sajtot. Egy kis tálba összekeverjük a joghurtot, majoznézt, mustárt, fűszereket, majd hozzáadjuk...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű