2 ek porcukor, 1 cs vaníliás cukor, 10 ek gluténmentes liszt (aki nem gluténérzékeny: 10 ek finomliszt), 2 ek kukoricaliszt, 2 marék mandula durvára törve, 25 dkg vaj, 1/2 tk mandulaaroma, 1/2 tk szódabikarbóna
Előmelegítem a sütőt (villany: 180 fok; légkeveréses: 160 fok; gáz: 4 fokozat).
Összekeverem a porcukrot, a liszteket, a vaníliás cukrot, a szódabikarbónát, beleszórom a durvára tört mandulát, hozzáadom a vajat feldarabolva és összegyúrom.
Lisztezett felületen kinyújtom, kiszaggatom, sütőpapírral bélelt tepsibe teszem és 25 perc alatt készre sütöm.
Ha kihűltek a sütik, tetszés szerint olvasztott csokiba forgatom és megszórom apróra vágott mandulával!
A piskótához a tojásokat szétválasztjuk. A sárgáját simára keverjük a porcukorral és a kakaóporral. Fokozatosan adagolva hozzáadjuk a lisztet, és simára keverjük. A tojások fehérjé...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
Liszt vaj 2 tojás 20 dkg cukorból tésztát gyúrunk. Fél cm-re nyújtjuk. Majd a kikent tepsibe félig megsütjük. 30 dkg cukor, 6 tojássárga, 2 e.k. rum kikeverjük. 30 dkg diót gőz...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes