Tészta:
80 dkg liszt, 5 dkg élesztő, 5 dl tej, 1 dl olaj
Töltelék:
25 dkg margarin, 2 nagyobb tojás sárgája, 1 evőkanál só, 10 dkg reszelt sajt
Tetejére:
1 tojás, 20 dkg, sajt, ízlés szerint köménymag, ízlés szerint pirított napraforgómag
Az 5 dkg élesztőt felfuttatjuk 2 dl cukros, langyos tejben.
Amíg az élesztő felfut a lisztet kimérjük egy nagyobb keverőtálba, hozzáadjuk a már felfutott élesztőt és az 1 dl olajat, majd a maradék langyos tejjel jól összedagasztjuk.
A bedagasztott tésztát 4 részre osztjuk, külön keleszteni nem kell.
Közben elkészítjük a tölteléket is. A margarint a sóval és a tojássárgájával habosra keverjük, majd hozzáadjuk a 10 dkg reszelt sajtot is.
A 4 részre osztott tésztát egyesével kinyújtjuk. A tölteték negyed részével megkenjük, és feltekerjük. Körülbelül kétujjnyi vastagságú szeletekre vágjuk.
A tetejét tojással megkenjük és reszelt sajttal megszórjuk.
Tipp: pirított napraforgómaggal meghintve az igazi.
Előmelegített sütőben 180°-on 20-25 perc alatt készre sütjük.
180 fok 30 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrtam és èjszakára hűtőbe tettem. Reggel átgyúrtam, kinyújtottam ès feltekertem, mint egy tekercset, így is pihentettem a hűtőben egy órát. Ezután kinyújtot...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes