1 dl tej, 35 dkg cukor
, 20 dkg rétesliszt,
12,5 dkg vaj,
színtelen mandulaaroma, 1-2 ek ízlés szerint, ( én most zöldet használtam)
Tejben keverjük el a cukrot és forraljuk föl, alacsony hőmérsékleten gyöngyöztessük pár percig míg a cukor elolvad. Ha porcukrot használunk, mint most én, akkor csak langyosítjuk és már apránként keverhetjük is bele az átszitált lisztet. Alaposan keverjük el, hogy ne legyen csomós, pár percig főzzük, mikor már érezzük, hogy krémszerű az állaga levesszük a tűzről hozzáadjuk a vajat és az aromát. Mikor kihűlt, étkezési keményítőt hintünk a munkapultra és átgyúrjuk, lehet porcukros felületen is. Majd folpackba csomagoljuk és a hűtőbe tesszük.
A darált mogyorót a szódabikarbónával és az eritrittel elkeverjük. Gőz fölött felolvasztjuk a csokit, majd mikor éppen elolvad, de még nem forr (!) akkor a száraz alapanyagokhoz cs...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A tészta hozzávalóiból tortát sütünk a piskóta mintájára. A lisztet, kakaót és a tejet felfőzzük. A Ramat és a cukrot+vaníliás cukrot kikeverjük. Amikor a tejes keverék kihűlt,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű