Hozzávalók a tésztához:
25 dkg cukor
15 dkg margarin
3 ek. méz
2 db tojás
30 dkg finomliszt
1/2 sütőpor
2 dl tej
25 dkg magozott ,felezett meggy
Krémhez:
2 csg. vaníliás pudingpor
1/2 liter tej
3 ek. cukor(vagy ízlés szerint)
15 dkg margarin
A bevonáshoz:
15 dkg csokoládé
2 ek. étolaj
A cukrot,puha margarint,mézet,a tojásokat habosra keverjük,majd apránként hozzá adjuk a tejet és a sütőporral elkevert lisztet.
25×39 cm-es tepsit szilikonos sütőpapírral kibéleljük,a tésztát bele öntjük,a felezett meggyel hosszában lefelé nyomkodtam a tésztába..
180 fokra melegített sütőben megsütjük.
Krém készítése:
A pudingporokat a cukorral, tejjel csomómentesre kevertem és sűrűre felfőztem,majd kihűtöttem.
A margarinnal jól kihabosítottam és a kihűlt tésztára simítottam.
A csokoládét az olajjal mikróban felolvasztottam,simára kevertem és a krémre csurgattam.
A tálcán megrázogattam és így egyformán eloszlott a csokoládé.
Nagyon finom és egyszerű.
A krém hozzávalóit összekeverjük, majd 2 dl tej 3 e.k. liszt, besűrítjük, 3 tojássárgát adunk hozzá. A 3 tojásfehérjét 5 e.k. cukorral gőz felett felverjük, majd a kettőt összekev...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
Az almát felvágjuk apró kockákra. A tejben a kölest megfőzzük folyamatos kevergetés mellett, hogy le ne égjen. Amikor félig puha a köles hozzáadjuk az almát majd puhára főzzük vele...
Elkészítési idő: Kb.fél óra Nehézség: Könnyű