30 dkg liszt,
30 dkg cukor,
8 tojás,
8 kanál víz,
2 sütőpor
A sárgáját kikeverem cukorral majd hozzá adom vizet, lisztet, sütőport.
(én szoktam bele tenni citrom,rum,vagy vérnarancs aromát picit vagy reszelek bele citrom vagy narancs héjat....isteni íze s illata van piskótának ha elkészül)
a fehérjét 1 kiskanál cukorral csipet sóval közepesen kemény habbá verem, aztán fakanállal óvatosan össze keverem, papirral bélelt tepsibe vagy karika formába rakom, s előmelegített sütőben sütöm 20percig nem szabad megnézni, aztán tűprobáig készre sütöm!
A kókuszhabhoz 2 tojásfehérjére, egy pici csipet sóra, 30-40 g cukornak megfelelő édesítőre (én egy kiskanál folyékony édesítőt adtam hozzá), és 30 g kókuszreszelékre van szükség....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőporral elkevert lisztet összemorzsoljuk a vajjal, hozzáadjuk a cukrot, a vaníliás cukrot, a tojásokat és annyi tejfölt hogy jól megtudjuk formázni. Majd pihentetjük egy keves...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű