Tészta
15 dkg liszt
1 tk só
12 dkg margarin
1/2 kis dobozos tejföl
Töltelék
(amit találsz)
1,5 marék kockázott bacon
1 púpos ek mascarpone
1 púpos ek túró
1 púpos ek tejföl
1 kis fej lilahagyma
bors
A tésztához a lisztet a sóval elkevertem, hozzámorzsoltam gyors mozdulatokkal a felkockázott margarint, majd a tejföllel összeállítottam a tésztát. Hűtőbe vele kis időre. Addig jöhet a krém. Mindent be az aprítóba, ami össze is dolgozza pillanatok alatt. A tésztát 3-5 mm vastag téglalappá nyújtjuk lisztezett felületen. Rákenjük a tölteléket. A hosszabbik oldalánál kezdve feltekerjük, és éles késsel felszeleteljük. Az így kapott csigákat sütőpapírral bélelt tepsire sorakoztattam, és 180 fokon kb. 15-20 perc alatt készre sütöttem. (Ha van sajt, azt is reszelhettek rá sütés előtt.)
összegyúrjuk, csipegetjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet és a tojásokat összekeverem, hozzáadom a lisztet, sót. Utána szükség szerint, ha már csomómentesre kevertem, hozzáadom a szükség szerinti tejet. Szép vékony tésztát kell ka...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A tésztát a szokásos módon, sós vízben kifőzzük. Közben a szalonnát apró kockákra vágjuk. A tojásokat elkeverjük a tejszínnel, sóval, borssal. Hozzáadjuk a sajt felét is. Az ola...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű