Hozzávalók:
16 dkg vaj
15 dkg porcukor
25 dkg liszt
1 teáskanál vanília kivonat
6 db tojássárgája
A töltéshez:
sárgabarack lekvár (még jó hogy idén raktam el ☺)
A díszítéshez:
5 dkg étcsokoládé
Elkészítés:
A vajat a porcukorral habosra keverjük.
Egyesével hozzáadjuk a tojássárgákat, és vanília kivonatot, majd hozzákeverjük a lisztet.
A masszát habzsák segítségével sütőpapíros lemezre nyomjuk. ha lehet akkor 2 centis kör alakokat formázva, nálam ezek jóval nagyobbak lettek, mert nem rajzoltam be előre mekkora is kellene.
Hagyjunk köztük helyet, mert sütés közben a jócskán terülnek.
180 fokos sütőben 12 perc alatt megsütjük.
Ha kihűltek akkor kettesével, lekvárral összeragasztjuk.
Az étcsokoládét vízgőz fölött felolvasztjuk és egy zacskóba téve a végét picit levágva, feldíszítjük a süteményeket.
A margarint elmorzsolom a szódabikarbónával, sóval kevert liszttel, majd hozzá adom a cukrot, a tojásokat és a tejfölt és összegyúrom, majd legalább 1 órára hűtőbe teszem. Amíg pi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
8 tojásból piskótát készítünk. A tejszínt kemény habbá verjük, a kocsonyát felfőzzük majd lehűtjük. Az egészet gyengéden összekeverjük és a tésztára kenjük. Tetejére tortadara.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Válaszd szét a tojásokat, tedd külön edénybe a sárgáját és a fehérjét. A tojások sárgájához keverd hozzá a nyírfacukrot, keverd fehéredésig. Adj a keverékhez egy kevés mézet is. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű