Hozzávalók:
16 dkg vaj
15 dkg porcukor
25 dkg liszt
1 teáskanál vanília kivonat
6 db tojássárgája
A töltéshez:
sárgabarack lekvár (még jó hogy idén raktam el ☺)
A díszítéshez:
5 dkg étcsokoládé
Elkészítés:
A vajat a porcukorral habosra keverjük.
Egyesével hozzáadjuk a tojássárgákat, és vanília kivonatot, majd hozzákeverjük a lisztet.
A masszát habzsák segítségével sütőpapíros lemezre nyomjuk. ha lehet akkor 2 centis kör alakokat formázva, nálam ezek jóval nagyobbak lettek, mert nem rajzoltam be előre mekkora is kellene.
Hagyjunk köztük helyet, mert sütés közben a jócskán terülnek.
180 fokos sütőben 12 perc alatt megsütjük.
Ha kihűltek akkor kettesével, lekvárral összeragasztjuk.
Az étcsokoládét vízgőz fölött felolvasztjuk és egy zacskóba téve a végét picit levágva, feldíszítjük a süteményeket.
Miután összedolgoztam hűtőbe tettem kb. fél órára a tésztát. Ez nagyon fontos, sokkal könnyebb vele ezután dolgozni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrni. Diónyi gombócokat formálni belőle. Sütőpapírral bélelt tepsibe rakni , nem túl közel egymáshoz. Gyorsan megsül. Nem szabad túlsütni mert kemény lesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk., majd 3 cipót formálunk.belőle. Elkészítjük a tölteléket: a tojásfehérjéből habot verünk, hozzáadjuk a cukrot és a darált diót. Fél ujjnyi vastagságú...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű