25 dkg palmarin
4 db egész tojás
25 dkg cukor
25 dkg liszt
csipet só
2 kiskanálnyi sütőpor, 1 kiskanál szódabikarbóna
1-2 csomag vanília cukor
+ bármi, ami eszedbe jut!
A cukrot, tojást, margarint, vanília cukrot egy tálba tesszük és habverőgéppel jól elkeverjük. Rászórjuk a lisztet, és a sütőport, majd ezzel együtt keverjük, míg olyan jó masszává nem válik.
Muffin sütőbe teszünk kis papírkosárkákat, és belekanalazzuk mindegyiknek kb a 3/4-ig a masszát. 180-200*C-os sütőben kb. 10 percet sütjük!
Tanácsok:
Én 2 almát és 1 banánt szoktam tenni bele a leginkább. Vagy amit akarsz, ami épp van otthon :o) ezenkívul még a csokimikulásokat szoktam széttortni, és belekeverni :o)
Dagaszt, 30 perc kel. Átgyúr, 2 óra hűtő, átgyúr. 3 fele oszt,utána 8 fele,gömbölyít,formáz. 30 perc pihi. Lekenni víz v. tojás. Spriccel 200 fok 20-25 perc. Spriccel.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Öreg tészta hozzávalókat össze keverni.Letakarni, 10 -12 óra pihenés után használható. A tészta hozzávalóihoz adni. Dagasztani,duplájára keleszteni. Közben 20 perc után átgyúrni...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz