3 db tojás
10 dkg puha vaj
8 dkg cukor
1 narancs reszelt héja
18 dkg liszt
1 teáskanál sütőpor
5 dkg durvára vágott dió
10 dkg aszalt gyümölcs vegyesen (aszalt barack, vörös áfonya)
A tetejére
1 evőkanál porcukor
maroknyi szeletelt mandula
kevés aszalt áfonya
A vajat habosra keverjük a cukorral, egyesével hozzáadjuk a tojásokat, majd a narancs reszelt héját, és alaposan összekeverjük.
Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, simára keverjük, majd beleszórjuk a durvára vágott diót és a feldarabolt aszalt gyümölcsöket (az áfonyát nem kell tovább aprítani).
A masszát egy sütőpapírral bélelt püspökkenyér- vagy szögletes formába kanalazzuk, és 180 fokos sütőben kb. 45 percig sütjük. Tűpróbával teszteljük, ha még ragad a belseje, de a teteje már pirul, akkor ráterítünk lazán egy alufóliát. Sütés közben a teteje kissé megreped, de ez nem gond – ettől lesz szép, rusztikus a kész gyümölcskenyér.
Ha kész, hagyjuk kihűlni, majd porcukrot szitálunk rá, és száraz serpenyőben megpirított szeletelt mandulával és aszalt áfonyával megszórva tálaljuk.
A joghurtokat egy tálba öntjük és hozzákeverjük a mézet és a citrom reszelt héját. Rétegelve adagoljuk bele egy pohárba. 1-2 evőkanál zabpehely néhány szem meggy joghurt
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tojássárgáját a tejföllel egy tálba rakjuk, az élesztőt rámorzsoljuk. A sót, a cukrot és a rumot hozzáadjuk, majd habverővel jó simára keverjük. Annyi lisztet adunk hozzá, hog...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes