• kb. 30 db babapiskóta (vastagfajta legyen, olyan, amelyik nem ázik el egy pillanat alatt)
• 50 dkg sárgabarack (legyen benne jó érett és félérett is)
• 2 nagy pohár tejföl (2 x 450 g) (kék dobozosat szoktam használni)
• 4 dl habtejszín
• 2 csomag vaníliás cukor vagy 1/2 teáskanál vanília őrlemény
• 20 dkg porcukor + 1 evőkanál cukor
A sárgabarackok harmadát nagyon kevés (1 evőkanál) cukorral lábasba teszem, tűzre teszem, kevergetem és felforralom, majd botmixerrel pépesítem. A végeredmény egy enyhén édes, friss sárgabaracklekvár. A többi barackot apró kockákra vágom és a langyosra hűlt sárgabarackpéphez keverem.
A tejfölt a tejszínnel, a cukorral és a vanília őrleménnyel (vagy a vaníliás cukorral) simára keverem. (Habverőt használok.)
Egy nagy tál aljára babapiskóta réteget teszek, 3 evőkanálnyit teszek rá a sárbararackos cuccból majd annyi krémet, hogy se a gyümölcs, se a babapiskóta ne látszódjon ki. Ezután újabb babapiskóta réteg következik, majd gyümölcs, majd a tejfölös krém. Az utolsó réteg krém legyen.
Én tettem a tetejére barackot, de ennek főleg fotózási oka volt. Azért nem jó barackot tenni a tetejére, mert amíg a babapiskóta megszívja magát nedvességgel – egy éjszaka alatt a hűtőben – a barack a vágási széleknél meg fog barnulni, ha levegő éri. Mielőtt hűtőbe kerül, mehet a folpack a tetejére.
Ennek a variációnak van téli változata is: a sárgabarackos réteget sárgabaracklekvárral kell felváltani, amibe egy jó marék apróra vágott, aszalt sárgabarack kerül.
1. A megtisztított/megmosott epret (gyümölcsöt) villával széttörjük (vagy géppel is lehet, csak maradjanak benne kisebb darabok is). Majd összekeverjük az ízlés szerinti kristálycu...
Elkészítési idő: 30 perc+ hűtés Nehézség: Könnyű
A tojásokat külön választjuk,a sárgájához hozzá keverjük a cukrot és jól elkeverjük.Beletenni a sütőporral elkevert lisztet és hozzáönteni az olajat és a tejet.Alaposan elkeverjük,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A torta karika aljába sütő papírt teszek Szétválasztom a tojásokat A fehérjét pici sóval jó keményre felverem A sárgákat, a vízzel és a cukorral kikeverem, beleszitálom a sütőpo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű