1/2 liter tej, 5 dkg élesztő, 10 dkg olvasztott margarin, 2 tk só, pici cukor, 70 dkg liszt.
A tej felében a pici cukorral felfuttatjuk az élesztőt.
A hozzávalókat apránként összeöntve addig dagasztjuk, amíg elválik az edény falától.
Nem kell keleszteni!!!
4 részre osztjuk és kb 1/2 centi vastagra kinyújtjuk és 4 cikkelyre vágjuk. A szélesebb felétől feltekerjük. Ebből a mennyiségből 16 db kiflink lesz.
Forró sütőbe kell tolni és a sütő aljába egy kisebb tepsibe vizet kell tenni.
A tetejét tejjel kell lekenni.
200fokon 20-30percig sutjuk. 5kisebb zsemle lesz belőle
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A hozzávalókat összekeverjük egy kevés sóval és annyi vízzel összegyúrjuk, amennyit felvesz, hogy jól formázható tésztát kapjunk. 2. 15 percig pihentetjük, majd 5 részre vágju...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat a kenyérsütő géppel fényesre dagasztatom, majd 20 percig a gépben kelesztem. Kiveszem, lisztezett deszkán átgyúrom, és vekni formájúra alakítom. Meleg, sütőpapírra...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Nehéz