2 db tojás, 25 dkg liszt, 2 dl tejföl, 1 csomag sütőpor, 20 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, 10 dkg margarin, 1 csipet só, 40 dkg meggy.
A tejföl kivételével a hozzávalókat alaposan kikeverem, majd a masszát a tejföllel is összedolgozom. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm és a lisztbe forgatott meggyel megszórom. (Így nem süllyed le a meggy a tészta aljára sütés közben, hanem szépen fenn marad). 25-30 perc alatt kb 180 fokon - légkeverés esetén 165 fokon - megsütöm.
Bármilyen gyümölcs tehető bele!!!!!
A tejet melegítem beleteszem a porcukrot és vanilin cukrot. A babapiskótákat beáztatom a meleg vaníliás tejben és szorosan egymás mellé teszem le a jénaiba. Ráreszelek 25 dkg. ge...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
1.Elektromos habverővel felverjük a tojást a sóval jó habosra, lassan hozzáadagoljuk a forró vizet, majd a kefirt, közben tovább habosítjuk. 2.Egy mélyebb edénybe szitáljuk a lisz...
Elkészítési idő: 30-60 perc Nehézség: Könnyű