2 db tojás, 25 dkg liszt, 2 dl tejföl, 1 csomag sütőpor, 20 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, 10 dkg margarin, 1 csipet só, 40 dkg meggy.
A tejföl kivételével a hozzávalókat alaposan kikeverem, majd a masszát a tejföllel is összedolgozom. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntöm és a lisztbe forgatott meggyel megszórom. (Így nem süllyed le a meggy a tészta aljára sütés közben, hanem szépen fenn marad). 25-30 perc alatt kb 180 fokon - légkeverés esetén 165 fokon - megsütöm.
Bármilyen gyümölcs tehető bele!!!!!
Tészta: Az alapanyagokat gyúrjuk össze, majd 10 percig pihentessük. Ezután osszuk 3 db egyforma részre a tésztát. Ezeket egyenként 18*12 cm-es téglalapra nyújtsuk ki (2 szilikono...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az omlós tésztához a lisztet a vajjal és a porcukorral összemorzsolom, majd hozzágyúrom a tojást. A kész tésztát folpackba csomagolva a hűtőbe teszem minimum egy órára. Utána lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű