Tészta: 35 dkg liszt, 5 dkg margarin, 20 dkg porcukor, 2 db tojás, 2 ek
méz, 2 ek kakaópor, 1 kk szódabikarbóna.
Krém: 9 dl tej, 3 csom tejszínes pudingpor, 20 dkg porcukor, 1 margarin,
Tetejére: csokimáz.
A 9 deci tejben megfőzzük a pudingot és félre tesszük hűlni,
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, ha egy kicsit laza, akkor lisztet tehetünk még hozzá. Két lapot sütünk belőle.
A margarint és a porcukrot habosra keverjük és a pudinghoz adjuk.
A krémet a két lap közé töltjük, a tetejére csokimáz kerüljön.
Sajnos csak másnap lehet szeletelni....
A sütő bekapcsolása az első lépés. Semmi értelme később ezzel próbálkozni. Amíg a tésztát összeállítjuk, a sütő remélhetőleg eléri az ideális 180 °C-t. Az előzőleg jól lehűtött...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, majd a margarinozott, lisztezett tepsibe öntjük (én csak sütőpapírral béleltem ki a tepsit). Megszórjuk a tetejét gyümölccsel. Ha nem elég lágy a tés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Linzertészta sütése szerint
Elkészítési idő: 2 Nehézség: Könnyű