1 kg liszt, 10 dkg reszelt sajt, 2 tk só, 5.5 dl tej, 1 ek cukor, 1 tojás sárgája, 10 dkg margarin, 5 dkg élesztő.
Tetejére: 1 egész tojás, 7-8 dkg sajt.
Az élesztőt felfuttatjuk egy kis langyos tejjel és cukorral. Jól összedolgozzuk és kb. 1 órát kelesztjük. 10 részre osztjuk, gömbölyítjük. Így hagyjuk még 15 percet pihenni, majd nyújtjuk és feltekerjük, de minden tekerésnél lenyomkodjuk a szélét. A végén tenyerünkkel kicsit lelapítjuk. Még 10 percig hagyjuk pihenni, addig előmelegítjük a sütőt 220 fokra. A kiflijeinket lekenjük a felvert tojással és megszórjuk a reszelt sajttal.
Fél órát kelesztettem,majd az egészet újra átgyúrtam.Tettem ezt azért,mert,amit eddig csináltam kiéreztem az élesztő szagát.Rögeszmém lett,hogy a receptek azért nem jók,mert nem do...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Dagasztani.1 ó kelés.4 felé osztani,vékony négyszögre nyújtani, egyik csücskétől kezdve feltekerni.Duplára keleszteni kb.1 ó. Spriccelni, 200 fok 25-30 p.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összedolgozni, vékonyra kisodorni,megtölteni és hideg sütőbe tenni,200 fokra állítani a sütőt, és rögtön sütni kb. 25-28 percig! A tésztát sütés előtt felvert egés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű