1 tojás
2 ek cukor
pici só
3 dl gríz
6 dl tej
1 citrom reszelt héja
2 ek olaj
5 dkg mazsola
A tojást a cukorral, pici sóval összekeverem, majd a mazsolán és az olajon kívül minden hozzávalót jól összekeverek. A serpenyőben az olajat felhevítem és beleöntöm a masszát. Állandó keveréssel nagy lángon kavargatom, amíg morzsává alakul. A végén a mazsolát is ráöntöm és pár perc alatt összesütöm. Lekvárral vagy kakaóporral tálalom. Hidegen és melegen is finom.
Tepsiben is elkészíthető: kivajazom a tepsit, beleöntöm a masszát mazsola nélkül és előmelegített sütőben 180-200 fokon sütöm. Kb. 15-20 perc után megkeverem, majd 5 percenként keverem és tördelem kis darabokra, amíg morzsásra nem sül, picit hagyom pirulni is a végén.
A kókuszreszeléket kávédarálóban zsírjára őröljük, a banánt turmixoljuk, majd mindent összegyúrunk, és kis golyókat formázunk belőle, melyeket villával lapítunk keksz formára. 180...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük a hozzávalókat majd, forró olajban kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű