50 dkg. zöldborsó
füstölt kolbász,
virsli,
olaj,
1 nagy fej hagyma,
só,
bors,
pirospaprika,
ízesítők-ki mit szokott pörkölthöz.
liszt, tojás, só, víz-galuska.
A borsót ugyanúgy felteszem főni mintha húsból készülne a pörkölt. Majd, hogy a borsószemek ne unatkozzanak a lábasban, szeletelek bele egy kis füstölt kolbászt is. Ha már majdnem kész a pörkölt akkor még megkínálom virslikarikákkal. Amíg a pörkölt fől addig galuskát keverek, és apró lyukú szaggatón beleszaggatom a pörköltbe. A galuskát 2 tojásból készítettem.
Jó étvágyat kívánok.
A megtisztított krumplit kockákra vágva megfőzzük. A felszeletelt gombát kis olajon megpároljuk. A tejfölt összekeverjük a tojásokkal és a sajttal, sózzuk, borsozzuk, szerecsen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A káposztát megmossuk és 3 liter vízben puhára főzzük az apróra darabolt füstölt hússal. A gombóchoz valókat összegyúrjuk és diónyi gombócokat formázva a forrásban lévő levesben...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
hagyma-dínsztelem+paprika+bors+darált hús+oregánó+chili por-->főzőm+vízzel felengedem+bab+kukorica-->zsírjára főzőm :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű