25 dkg. darált keksz,
18 dkg. vaj,
10 dkg. porcukor,
1 ek. rumaroma,
1 ek. kókuszreszelék,
1 tk. kakaópor.
Krémhez:
25 dkg. gesztenyemassza,
12 dkg. vaj,
10 dkg. porcukor,
1 ek. rumaroma,
1 kk. kókuszreszelék.
Tetejére:
10 dkg. étcsoki
1 ek. olaj.
A kekszet a puha vajjal, cukorral, rumaromával, kókuszreszelékkel, kakaóval összegyúrjuk és félretesszük-ne a hűtőbe. / Ha nem akar összeállni egy kis tejet adj hozzá-nekem nem kellett/
A krémhez a gesztenyepürét villával összetörjük, a puha vajjal, cukorral, rumaromával, kókuszreszelékkel összekeverjük. A tésztát két fele vesszük egy sütőpapíron az elsőt amire egy kis kekszet szórunk kinyújtjuk és megkenjük a krém felével és a papír segítségével feltekerjük. Ugyanígy járunk el a másik tésztával is. Hűtőbe tesszük amíg a csokit az az olajjal gőz felett megolvasztjuk. Ha kész rákenjük a sütire. Pár órára hűtőbe tesszük, hogy jól megdermedjen. Ebből az adagból én 4 tekercset készítettem ez a kettő kisebb és lett kettő nagyobb is.
Jó étvágyat kívánok.
A hozzávalókat összekeverem majd kivajazott, lisztezett tepsibe öntöm és 170-180 °C fokon tűpróbáig sütjük. (kb. 30 perc) Kihűlés után fölvágom és porcukrozom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1.A tojássárgáját a cukorral és vízzel habosra keverjük. 2.Majd hozzáadjuk az olajat. 3.Lassan beleforgatjuk a sütőporos lisztet. 4.Belekeverjük a tojások felvert habját. 5.Tep...
Elkészítési idő: 30-60 perc Nehézség: Könnyű
A fentieket összegyúrjuk és 4 lapot sütünk belőle (tepsi hátán). K r é m : 8 dkg lisztet 6 dl tejjel felfőzünk, kihűtjük. 30 dkg vajat (Ráma), 3 dkg kakaót 25 dkg porcukorral és e...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz