10 db. tojás,
10 evőkanál liszt,
10 evőkanál cukor,
1 cs sütőpor, vagy 1 késhegynyi szódabikarbóna
vaníliás cukor, fahéj,
magozott meggybefőtt kb. 50 dkg.
margarin és liszt a tepsi kikenéséhez.
A tojásokat szétválasztjuk, a sárgáját a cukorral fehéredésig keverjük, a lisztbe elkeverjük a sütőport. Majd a fehérjét is kemény habbá verjük. A két krémszerű tésztát óvatosan egymásba forgatjuk, hogy ne törjön össze a tojásfehérje habja. Az egészet rámával kikent lisztezett tepsibe öntjük, és a tetejére rászórjuk a lecsöpögtetett porcukorba, fahéjba kevert magozott meggyet. Kb 20-30 perc alatt készre sütjük. Tepsi: 36/28 cm.
Jó étvágyat kívánok.
A gyümölcsöket megmossuk, leszárítjuk, és pár szép szemet félreteszünk a díszítéshez. A tejfölt vaníliás porcukorral, citromlével ízesítjük, és addig kevergetjük, míg a cukor elolv...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A két egész tojást meg a négy tojássárgáját, a cukrot és a reszelt citromhéjat fél óra hosszat keverjük. A fehérjéből keményre vert habot a liszttel együtt könnyedén hozzákeverjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes