Alapanyagok:
500 gramm liszt
2,2 dl tej
1 zacskó szárított vagy fél kocka friss élesztő
2 evőkanál cukor
1 kiskanál só
fél dl étolaj
1+1 tojás
szezámmag
A tejet meglangyosítom, elkeverem benne a cukrot és az élesztőt, majd az egyik tojást is beleütöm. Beleszórom a lisztet és a sót, eldolgozom, míg össze nem áll, majd hozzáadom az olajat is, és addig gyúrom, míg fel nem veszi.
Letakarva egy órán át hagyom kelni, majd nyolc részre osztom, mindegyik darabból gombócot formálok.
A gombócokat sütőpapírral bélelt tepsire helyezem, egy konyharuhával letakarom, és további 20 percig kelesztem. Közben felmelegítem a sütőt 200 fokosra, a sütő aljába forró vízzel megtöltött edényt tolok. A zsemléket megkenem egy felvert tojással, megszórom szezámmaggal, és a sütőbe teszem. Körülbelül 25 perc alatt sülnek aranyszínűre.
1 db. palacsinta tápértéke (mogyorókrém nélkül): Energia: 78,2 kcal Fehérje: 6 g Zsír: 5,5 g Szénhidrát: 0,9 g
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókból kelt tésztát készítünk, és minimum fél órát hagyjuk kelni langyos helyen. Ha megkelt a tészta, lisztezett deszkán fél cm vastagra kinyújtjuk, megkenjük olajjal és m...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Ebből dagasztok egy szép feszes tésztát, mikor szép sima a tészta felülete, (nem kel keleszteni) akkor 10 egyforma darabra vágtam, kigömbölyitem, 15 percet egy konyha kendővel leta...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz