6 tojás
6 ek (12 dkg) kristálycukor
6 ek víz
8 ek (14 dkg) finomliszt
1.A tojássárgákat a cukorral habosra keverjük, kanalanként hozzáadjuk a vizet, és további, legalább 10-15 percen keresztül dolgoztatjuk a robotgépet.
2.A fehérjéket kemény habbá verjük, és óvatosan beledolgozzuk a cukros tojássárgás masszát, alulról felfelé irányuló félkörös mozdulatokkal, miközben a tálat is forgathatjuk.
3.Több részletben hozzászitáljuk a lisztet, és óvatosan elegyítjük a habos tésztában.
4.Tetszés szerinti (előkészített) formába simítjuk, és előmelegített sütőben megsütjük. Tűpróba! (Itt piskótatekercsnek készült, így sütőpapírral bélelt gáztepsiben sült a piskóta.)
sütési hőfok: 180°C
sütési mód: alul-felül sütés
költség: 350 Ft
sütési idő: 13 perc
Krém: - 3 dl tejben a szokásos módon vaníliapudingot főzünk - ízlés szerint cukor és 1 cs vanília - 20 dkg Rámával habosítjuk - 1 egész narancsot kockáztam bele,ment a leve i...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A meggyet pici liszttel, joghurttal és a vaniliarúg magjaival felforraltam. A tészta összetevőit kikevertem, elfeleztem. Szilikon piteformában sütöttem. 180 fokon es tűpróbáig, sz...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű