15 dkg sűrű kovász
2 dl langyos víz
3 ek tejpor/ Vegimilk/
6 dkg olvasztott margalin
6 dkg darált nádcukor
3 tojássárgája
40 dkg BL 55 "Sikér" liszt
csipet só
Dagasztógéppel 10 percig dagasztottam a hozzávalókat.
Kelesztőtálban 3 órát kelt
Kinyújtottam, kiszaggattam.
Deszkán még kelt 1 óra 30 percet.
Kókuszzsírban sütöttem. Zsírba tevés előtt a közepét az ujjammal benyomtam. Ez került alulra. Először fedő alatt sütöttem, a másik oldalt fedő nélkül. Vigyázni kell mert nagyon hamar elkészül.
Papírtörlőre szedtem ki hogy lecsorogjon a zsír.
Mikor hűlt darált nádcukorral megszórtam.
Nagyon finom, könnyű lukacsos lett.
Az élesztőt felfuttatom langyos cukrozott tejbe, az átszitált liszthez hozzá adom a pici sót, felfuttatott élesztőt s tojások sárgaját és langyos tejjel bedagasztom,,,kalács tészta...
Elkészítési idő: 1,5 Nehézség: Könnyű
Az élesztőt kb. 1 dl langyos tejbe morzsoljuk, amelybe előzőleg 1 kávéskanálnyi cukrot kevertünk el. A szobahőmérsékletű lisztben elkeverjük a sót, a maradék cukrot, hozzáadjuk a t...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű