15 dkg sűrű kovász
2 dl langyos víz
3 ek tejpor/ Vegimilk/
6 dkg olvasztott margalin
6 dkg darált nádcukor
3 tojássárgája
40 dkg BL 55 "Sikér" liszt
csipet só
Dagasztógéppel 10 percig dagasztottam a hozzávalókat.
Kelesztőtálban 3 órát kelt
Kinyújtottam, kiszaggattam.
Deszkán még kelt 1 óra 30 percet.
Kókuszzsírban sütöttem. Zsírba tevés előtt a közepét az ujjammal benyomtam. Ez került alulra. Először fedő alatt sütöttem, a másik oldalt fedő nélkül. Vigyázni kell mert nagyon hamar elkészül.
Papírtörlőre szedtem ki hogy lecsorogjon a zsír.
Mikor hűlt darált nádcukorral megszórtam.
Nagyon finom, könnyű lukacsos lett.
Az élesztőt felfuttatjuk ,és tészta hozzávalóit jól összedoldozzuk , és kinyújtjuk jó vékonyra . Lekenjük az olvasztott vajjal , rászórjuk a cukros kakaót és szépen feltekerjük , k...
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Közepes
A kuglóf formát kend ki vékonyan kókuszzsírral, és lisztezd körbe rizsliszttel. A sütőt melegítsd elő 160 fokra. Az almát hámozd meg, vágd kockákra és párold meg az 50 ml vízben....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mikor kész kettőbe veszem a tésztát lisztezett deszkán, egyenként jó vékonyra, tepsi hosszúságra és szélességre nyújtom, majd a bőven zsírozott/olajozott tepsikbe fektetem.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű