1 kg krumpli
1 szál lángolt (paraszt, vagy füstölt) kolbász
6+ 1 tojás
bacon
1 nagy doboz tejföl ( vagy sajt)
só
5 dkg vaj (helyettesíthető olajjal)
A krumplit megmosom, hájában sós vízben megfőzöm. A 6 tojást szintén keményre főzöm. A krumplit hideg víz alatt lehűtöm, megtisztítom, fél centis karikákra vágom. A tojást és a kolbászt is felkarikázom. Hőálló tál alját kibélelem a baconnal. Több rétegben ráteszem a krumplit, tojást, kolbászt, a rétegeket picit sózom. A tetejére krumpli kerüljön. A vajat rászeletelem és lefedve 190 fokos sütőbe teszem. Kb 3/4 óra alatt összesül. A nagy doboz tejfölbe belekeverem az 1 tojást, és a tetejére öntöm. Ekkor már nem teszem rá a fedőt, 15 perc alatt rápirul.
Aki nem szereti a tejfölt, csempésszen a rétegek közé sajtot, és a tetejére a tejföl helyett süssön rá reszelt sajtot.
lapcsánkát keverünk be és sütőpapírral bélelt tepsiben megsütjük ha kész teszünk rá pl sonkát rá sajtot és visszatolni a sütőbe és megpirítani egy kicsit.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Válasszunk kellően nagy hibátlan burgonyákat, alaposan mossuk le és sós vízben héjastul főzzük meg, de vigyázzunk ne főjön szét. Hosszában vágjunk le kb. 1 cm részt óvatosan, hogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát sós vízben megfőzzük és miután leszűrtük, a paradicsomszószba forgatjuk, fűszerezzük és kiolajozott hőálló edénybe tesszük. A sonkát és a bacont felszeleteljük, hozzákeve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű