1/2 kg. darált háztartási keksz
3 ek, holland kakaópor
25 dkg ráma margarin
20 dkg cukor
2 dl. tej
rumaroma
vanílía aroma
fél üveg meggydzsem (meggybefőtt apróra vágva)
Nagyobb tábla étcsoki
1 dl olaj
A darált kekszet egy nagy tálban összekevered a kakaó porral. Az olvasztott margarint a cukorral a tejjel felmelegíted, addig, míg a cukor el nem olvad. Beleteszed a vanília és rumaromát. Ezt a meleg katyvaszt ráöntöd a kekszre, hozzáadod a lekvárt, jól összekevered. Egy lágy masszát kapsz. Egy közepes tepsibe a kis kezeddel egyenletesen belenyomkodod. A csokit az olajjal összeolvasztod, a tepsiben lévőre öntöd. Amikor kihűlt, vizes késsel felszeleteled, de ne vedd ki a tepsiből. 1-2 órára tedd hideg helyre, de egy éjszaka áll össze a legjobban.
Ha belejüsz, 20 perc alatt megvagy az egésszel.
Ha nagyon sok idő van, a kihűlt masszát nem teríted el, hanem kis golyókat formálsz belőle, és az egyik felét fehér csokiba mártva hagyod összeállni.
A tojásokat felverjük, majd összekeverjük az olvasztott vajjal, vaníliával, cukorral, tejjel, végül a szódabikarbónás rizsliszttel. Minden egyes sütés előtt pici olajjal kenjük...
Elkészítési idő: 2 perc + sütés Nehézség: Nehéz
Minden hozzávaló mehet a tálba, robotgéppel összekeverjük simára és utána a kivajazott tepsibe (én kerámia tálban sütöttem) öntjük. 160-180 fokon tűpróbáig sütjük. Nálam ez kb 30 p...
Elkészítési idő: 5-10 perc+sütés Nehézség: Könnyű
A porcukrot, kakaót összekeverjük a vízzel, és jól felmelegítjük, majd bele a vaj.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű