Egy egész kenyér
Sajt
vaj
Póréhagyma
fokhagyma
Só
A kenyeret hosszába, majd keresztbe beirdalom. Nem vágom teljesen el, hogy egyben maradjon.
Sajtot teszek bele.
Összekeverem a vajat a póréhagymával, a fokhagymával és a sóval. Belekenegetem a masszát a felirdalt kenyérbe.
Lefedve 200 fokon 20 percig sütöm. Majd leveszem a fóliát és 250 fokon még 5 percig
Itt láttam a videót: https://www.facebook.com/ambebi.ge/videos/10153995937679752/?fref=nf
A joghurtot elkeverjük az olajjal, vagy az olvasztott, de kihűtött vajjal. Hozzáadjuk a sót, a cukrot és beleszitáljuk a lisztet, majd az élesztőt. Meggyúrjuk a tésztát, letakarjuk...
Elkészítési idő: 60 Nehézség: Könnyű
1 db tojás 100 ml langyos tejbe tesszük a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk. Tálba tesszük a lisztet, közepébe tesszük a tojást, sót, felfuttatott é...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű
A reszelt sajtot a fehérjével sóval összegyúrjuk,golyókat formázunk,zsemlemorzsába megforgatjuk forró olajba sütjük. Ne rakjunk sokat az olajba mert megnőnek.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű