50 dkg liszt,
2 db tojás,
4 evőkanál tejföl,
4 evőkanál olvasztott méz,
1 kávés kanál szódabikarbóna,
16 dkg porcukor,
6 dkg zsir.
Töltelék:
2 tojás,
2 evőkanál porcukor,
4 evőkanál liszt,
5 dl tej,
vanilia,
16 dkg porcukor,
10 dkg vaj, vagy margarin.
Ahozzávalókat jól összedolgozzuk és 4 részre osztjuk. Vékony lapokat lapokat sütünk belőle.
Töltelék:
2 tojás sárgáját , a 2 ek. porcukorral habosra keverjük, majd belerakunk 4 ek. lisztet.% dl tejet felforralunk vaniliávalbeleöntjük a tojásos keveréket és sűrű péppé főzzük.Kihűtjük.
Közben a orcukrot kikeverjük a vajjal.
a mikor kihült a apudingos krém, összekeverjük a vajas krémmel.
2 db tortabevonóval, vagy készitett csokimázzal vonjuk be.
1 napot állni hagyjuk hideg helyen.
Mi másfélszeres mennyiségü krémmel szeretjük.
A tésztát összeállítjuk a fenti alapanyagokból, majd ujjnyi vastagságúra nyújtjuk. Pogácsaszaggatóval “köröket” gyártunk, majd sütésálló lekvárt vagy mák, dió stb..tölteléket teszü...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű
A tészta összetevőit turmixgépben eldolgozzuk, picit pihentetjük, majd tortaformába lapítjuk (26 cm-es), végül elősütjük 10 percig, majd erre jöhet a krém! A krém hozzávalóit sz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kelt tésztát készítek,duplájára kelesztem. Én ebből 2 rudat szoktam készíteni. Mákkal szoktam tölteni de ki mit szeret. Sütni 180 fokon szoktam.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű