50 dkg liszt,3 dl víz,2 kávéskanál só,2 evőkanál olívaolaj
4 dkg élesztő
A paradicsomszószhoz:
4 dl paradicsompüré (passata – nyers püré, nem sűrítmény)
4 evőkanál olívaolaj,só,2 gerezd fokhagyma,2 evőkanál szárított bazsalikom
A tetejére:
ízlés szerint sonka, gomba, szalámi, bacon, kukorica...
reszelt sajt
A lisztet kimérjük, elkeverjük benne a sót. A vízbe morzsoljuk az élesztőt, majd hozzátesszük az olajat. A liszthez öntjük, elkeverjük egy kanállal, majd kiborítjuk az asztalra, és sima tésztát gyúrunk belőle. Langyos helyen hagyjuk 2 órát kelni, majd kissé átgyúrjuk, kinyújtjuk gáztepsi méretűre vagy kerek, kisebb pizzaformára.
A pizzaszószhoz a hozzávalókat összekeverjük, belenyomjuk a fokhagymát, és fűszerezzük. Vékonyan megkenjük vele a kinyújtott tésztát. Ízlés szerint megszórhatjuk apróra vágott sonkával, gombával, reszelt pizzasajttal.
220 fokos sütőben 8-10 perc alatt megsütjük.
Összekeverni, szaggatni forró vízbe.
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Közepes
Egy adag teljeskiörlésű tésztát feltettem sós vízben főni ( orsós tésztám volt itthon,így én azt főztem ) Közben kevés kókuszolajon megdinszteltem 1 kisebb fej apróra vágott lilaha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű