50 dkg sima liszt, 30 dkg margarin (vagy vaj), 1 tojássárgája,
tejföl, só
Töltelék:
25 dkg darált dió,12 dkg porcukor, pici fahéj, kevés tej
A margarint a liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk az 1 tojássárgáját, pici sót és annyi tejfölt amennyit felvesz. Összegyúrjuk, kinyújtjuk, kiszaggatjuk, dióval töltjük és kiflikké alakítjuk.
Sütése: előmelegített sütőben 15-20 perc alacsony hőfok (max. 170). Porcukorba forgatva fogyasztjuk.
1. Melegítsd elő a sütőt 185 fokra. 2. Dobd a banánokat a keverőtálba és villával törd össze őket, majd öntsd rá a fehérbort, az olajat a cukrot és a fahéjat. Kufircold össze a c...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
A vajat a liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk az 1 tojássárgáját, pici sót és annyi tejfölt amennyit felvesz. Összegyúrjuk, kinyújtjuk, kiszaggatjuk, dióval töltjük és kiflikké alakí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tésztát kikavarni, végül a reszelt almát beleforgatni! A bögre 2,5 dl- es
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű