Hozzávalók:
7 tojásfehérje
300 g cukor
3 evőkanál forró víz
2 teáskanál citromlé
200 g kókuszreszelék (2 evőkanálnyit félreteszünk a díszítéshez)
3 evőkanál liszt
vaníliaaroma
Krémhez:
200 g vaj
7 tojássárgája
vaníliaaroma
150 g porcukor
50 g kókuszreszelék
1 evőkanál tej
A tetejére:
150 g étcsokoládé
A tojásfehérjéből a cukorral kemény habot verünk, a forró vizet kanalanként adjuk hozzá, majd a citromlét is keverjük bele. Hozzáadjuk a lisztet és a kókuszreszeléket, vaníliaaromával ízesítjük. Papírral bélelt tepsibe kanalazzuk a tésztát és 180 fokos sütőben nagyjából 30 perc alatt megsütjük.
A krém: a tojássárgáját, a cukorral és a tejjel összekeverjük, majd vízgőz fölött addig kavargatjuk, amíg krémessé válik. Majd hagyjuk hűlni. A vajat habosra kavarjuk a vaníliaaromával és a hideg krémet kanalanként hozzáadjuk. Beletesszük a kókuszreszeléket.
A kihűlt tésztát bevonjuk a krémmel és olvasztott csokoládét kenünk a tetejére. A félretett kókuszreszelékkel megszórjuk és hűtőbe tesszük, amíg kicsit lehűl.
A tésztához az élesztőt nem kell felfuttatnunk, a tejjel és a tojások sárgájával keverjük ki és úgy öntsük a szárazanyagokhoz. Gyorsan gyúrjuk ki, tegyük a hűtőbe pihentetni kb. fé...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Olvaszd fel a csokoládét vízfürdőben vagy mikrohullámú sütőben. Ezután add hozzá a krémsajtot és addig keverd, amíg egyenletes állagú lesz. Válaszd szét a tojásokat, és a sár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összedolgozzuk az anyagokat. Golyókat formázunk, tepsire rakjuk, villával megnyomjuk és 200 fokon pár perc alatt megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű