2.5 dl tej,
◦2 dkg élesztő,
◦3 tojássárgája,
◦10 kk cukor,
◦csipet só,
◦2 dl olaj,
◦45 dkg sima liszt.
Kalácstésztát dagasztunk. Mikor duplájára kelt, 20 felé kell osztani, azután kisodorni kb. 30 cm hosszúra aztán ketté hajtani és hármat csavarunk rajta. Tepsire rakjuk, megkenjük tojással és 30 percet kelesszük majd 180 fokon sütjük.
KRÉM: 5 dl tej, 2 vaníliás puding, 2 vaníliás cukor, 2 ek cukor, megfőzzük a pudingot mikor kihűlt fél vajjal habosra keverjük. A kalácsokat mikor megsült kettévágjuk és nyomózsák segítségével megtöltjük a kémmel. Porcukorral megszórjuk
A puha vajat a tojásokkal, a cukorral, és a tejföllel kikeverjük. Hozzáadjuk a sütőporos lisztet, majd a tésztát 3 részre osztjuk. Az egyikbe belekeverjük a csokis, a másikba a va...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összegyúrni, 2 részre osztani és kinyújtani. Az almát lereszelni. cukorral összekeverni, áűllno hagyni, majd kinyoni. A kinyjtott tésztát megszórni egy kis zsemlemor...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű