1/2 kg tejpor
50 g kakaópor
400 g cukor
1,5 dl víz
100 g vaj/margarin
+ vaj/margarin a tepsi kikenéséhez
250 g lapte praf (Milchpulver))
400 g zahar (Zucker)
100 ml apa (Wasser)
50 g cacao (Kakao)
100 g unt (Butter)
nuci, alune, stafide, ce doriti (Nüsse, Rosinen...)
Egy közepes méretű tepsit kikenünk vajjal.
A tejport és a kakaót alaposan összekeverjük egy tálban, hogy ne maradjanak egyikből se pici csomók.
Egy kisebb edénybe beletöltjük a vizet, hozzáadjuk a cukrot, és szirupot főzünk belőle. Mikor elolvadj a cukor, levesszük a tűzről, hozzáadjuk a vajat, és addig kavargatjuk, míg ez is elolvad.
Ezután apránként hozzáöntjük a szirupot a tejporos keverékhez, és szép simára keverjük.
Beleöntjük a tepsibe. Kihűlés után 20 percre hűtőbe tesszük.
Zucker,wasser,butter und kakao zum kochen bringen,1-2 min. kocheln lassen und dann weg stellen.dann kommt das pulvermilch dazu,fest umruhren.eine form mit frischhaltefolie bedecken und die masse einfüllen.kalt stellen(wichtig nicht in kühlschrank) mahlzeit!
Nekem a sima csoki a kedvencem, de aki meg szeretné bolondítani picit, tehet bele diót, mogyorót vagy mazsolát.
A tojás sárgákat a cukorral és a rámával habosra keverjük. Beletesszük a tejfölt, majd a sütőporral elkevert lisztet, végül óvatosan belekeverjük a keményre felvert tojásfehérjét....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
◾️Az átszitált lisztet összekeverjük az édesítővel, a sütőporral és a sóval. ◾️Elmorzsoljuk benne a vajat/margarint, hozzáadjuk a tojássárgáját és végül annyi tejfölt adunk még h...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes