Tészta:
6 tojás,120 g liszt,120 g cukor,1 t. sütőpor,citromhéj,50 g dió,
20 g kakaópor
Krém:
2 tojás sárgája,120 g cukor,1 cs. vaníliás puding,350 ml tej,200 g vaj
Öntet:
100 g vaj,100 g cukor,40 g kakaópor,20 g liszt,150 ml tej,50 ml rum
A tekeréshez 100 g dió és 100 g mazsola.
A tészta alapanyagaiból piskótát keverünk, három részre osztjuk, az egyik marad sima, a második részbe a diót, a harmadikba a kakaót forgatjuk. Külön habzsákba töltjük. Sütőpapírral bélelt gáztepsibe sűrűn egymás mellé, ferdén húzzunk csíkokat felváltva, figyelve, hogy mindenhová jusson. Ha maradna, minden csíkra húzhatunk a saját “színéből”. 180°C-ra előmelegített sütőben 20 percig sütjük. Kivéve hagyjuk kihűlni. A krémhez a vaj kivételével sűrű pépet főzünk, langyosra hűtve kikeverjük a felhabosított vajjal. A piskótáról a papírt lehúzzuk, együtt visszafordítjuk, a krémmel kenjük, dióval és mazsolával meghintjük, majd szorosan feltekerjük, és papírral együtt behűtjük. Az öntethez a rum kivételével mindent összefőzünk, végül a rum is belekerül. Kihűtjük. Tálaláskor a tekercsből szeleteket vágunk, az öntettel körítve, tejszínhabbal díszítve tálaljuk.
A sütőt 180 fokra előmelegítjük és egy 30x32 cm-es tepsit olajjal kikenünk, liszttel beszórunk. A lisztet a kakaóval elkeverjük, átszitáljuk. A tojásfehérjéből kemény habot verünk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Magozott meggyel lerakjuk a piskótát, majd krémet teszünk rá, amit leöntünk csokival.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojások sárgáját a mézzel vagy édesítővel habbá verjük. Hozzáadjuk a kakaót és a keményítőt (a keményítő elhagyható, próbáltam keményítővel és nélküle is. Az egyetlen különbség a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű