Tésztához:
-40 dkg. liszt
-20 dkg. porcukor
-8 dkg. Rama margarin
-1 cs. sütőpor
-4 tojás sárgája
Ha kívánja a tészta ,kevés tejföl vagy tej
Habhoz:
-6 tojás fehérje
-22 dkg porcukor
Habra:
-kb. 25 dkg vágott dió
Krémhez:
-4 dl tej
-4 k. liszt
-1 egész tojás
..................
-25 dkg. porcukor
-1 cs. margarin
-2 cs. van. cukor
Elkészítés:
A tésztához valókat összegyúrom, 3 egyenlő részre osztom, majd sütőlapra nyújtom.
A habhoz valókat gőz fölött kemény habbá verem, mind a három-nyers lap tetejét megkenem a felvert habbal,majd megszórom durvára vágott dióval.
Világos színüre sütöm mindhárom lapot.
Közben kikeverem a krémhez valókat.A tejet, lisztet, és a tojást felfőzöm, amíg hűl addig kikeverem a porcukrot a margarint és a van. cukrot. Mikor a fözött krém kihült akkor a két krémet összekeverem, majd töltöm a lapokat. Másnap szeleteljük.
Nagyon finom és kiadós sütemény!
Késhegynyi vékony lapokat nyújtunk (kettőt) és kizsírozott gáztepsiben, 200 fokra előmelegített sütőben megsütjük. Mielőtt sütjük, meg kell szurkálni villával, hogy ne púposodjon f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krémhez 5 dl tejben megfőzzük a pudingport. Még a puding meleg, a tortabevonót darabokra törve hozzákeverjük, addig, míg el nem olvad. Amikor a puding kihűlt, hozzáadjuk a margar...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű