Hozzávalók a tésztához:
20x30 cm-es tepsihez
35 dkg liszt
fél csomag sütőpor
15 dkg vaj (vagy margarin)
15 dkg porcukor
2 tojássárgája
néhány evőkanál tejföl
Hozzávalók a töltelékhez:
kb. 8-10 darab közepes alma
2 evőkanál sárgabaracklekvár
kevés fahéj ízlés szerint
kristálycukor ízlés szerint (attól is függ, mennyire édes vagy savanyú az alma)
4-5 dkg vaj
+ a tetejére 1 tojássárgája
1. Az almákat megmossuk, meghámozzuk, majd nagy lyukú reszelőn lereszeljük. Ha az almának sok a leve, akkor kézzel egy kicsit kicsavarjuk (ha sok lé marad alatta, akkor a tészta elázik - de azért nagyon szárazra se csavarjuk ki, mert akkor párolás közben leég). Egy lábasban kicsit megpároljuk, közben kevergetjük, le ne égjen. Hozzáadjuk a baracklekvárt, majd a kristálycukrot ízlés szerint (nyugodtan megkóstolhatjuk, mennyi cukor kell bele).
Ha megpároltuk, akkor amíg még forró, belekeverjük a vajat is. Félretesszük a tölteléket hűlni.
2. A tészta hozzávalóit összegyúrjuk - utoljára hagyjuk a tejfölt, annyit adunk hozzá, hogy egy közepesen lágy, jól nyújtható tésztát kapjunk.
3. Kétfelé osztjuk, kinyújtjuk az egyiket tepsi nagyságúra, belehelyezzük az enyhén kivajazott/lisztezett tepsibe a tésztát a nyújtófa segítségével. Rásimítjuk egyenletesen az almás tölteléket, majd ráhelyezzük a másik kinyújtott tésztalapot is. Villával itt-ott megszurkáljuk, hogy sütés közben tudjon távozni a gőz. A tojássárgájával lekenjük.
4. Előmelegített 180 fokos sütőben alsó-felső sütéssel kb. 20 alatt megsütjük. (a sütési idő sütőfüggő, hagyományos sütőben lehet, hogy több ideig tart)
5. Szeletelve, porcukrozva tálaljuk.
Elkészítés: 1. A lisztben elkeverjük a sütőport és a cukrokat, majd elmorzsoljuk benne a vajat és a tojások hozzáadásával összegyúrjuk, jól összedolgozzuk. (Az a jó, ha picit ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az alapanyagokat jól összekevered és kikent-kilisztezett jénaiba öntöd. Bedobod a mikróba és a legmagasabb fokozaton 6 percig sütöd.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
csai Ilona szia,tegnap kértem én is receptet itt.és mindent elolvastam és összeraktam az enyémet......10-12 kiflit felkarikáztam,kb1 liter tejet megmelegitettem (kicsi maradt a tej...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű