1,5 liter tej
15 dkg cukor ·
7 tojás ·
3 csomag vaníliás cukor ·
két csipetnyi só ·
2 csapott evőkanál liszt
A tejben elkeverünk 10 dkg cukrot, a vaníliás cukrot, két csipetnyi sót és egy nagy edényben takarékon forróra hevítjük. Gyakran kevergessük meg, mert könnyed leéghet. A tojásokat szétválasztjuk és a fehérjéből a maradék 5 dkg cukorból kemény habot verünk. A hab akkor jó, ha egy szinte „vágni” lehet. A forró tejbe kanálnyi adagokat szaggatunk, egyszerre 3-4 darabot és lassú tűzön megfőzzük. Többet ne tegyünk bele, mert főzés közben a habgaluskák nagyon megnőnek, legyen helyük bőven. Oldalanként 2-3 perc. Ha már „megszilárdult” az egyik fele, óvatosan forgassuk át és főzzük meg a másik oldalát is. Egy szitára vagy tésztaszűrőre szedjük ki, hogy a tej lecsöpögjön róla, majd tegyük egy nagyobb tálra, hogy a szitára további adagok kerülhessenek.
Ha az összes habot megfőztük, a tojás sárgákat keverjük ki habosra a vaníliás cukorral, adjuk hozzá a lisztet és keverjük csomómentesre. Néhány kanál tejjel hígítsuk fel, majd öntsük a forró tejhez és gyakori kevergetéssel sűrítsük be. Ha egy kicsit csomós lenne, botmixerrel vagy kézi robotgéppel dolgozzuk krémessé. Hagyjuk kihűlni, majd a tetejére tegyük a habgaluskákat és már tálalhatjuk is.
Lépés 1 Főzzük a magozott cseresznyét a cukorral és a fahéjjal kb. 10 percig alacsony hőfokon, hogy jól kiengedje a levét. Tegyük félre. Lépés 2 Morzsoljuk össze a hideg Rama...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat egy tálba tesszük és robotgéppel összekeverjük, amikor a tészta már krémes és csomómentes, sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. 180 fokos sütőben 35-40 percen át sütj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű