Tojás
Sajt liszt
Krisztina Sebőkné Gyarmati Szia! Az én receptem még sosem hagyott cserben, nagyon egyszerű: 30 dkg reszelt sajthoz hozzáadok 1 evőkanál lisztet( nem tévedés, nem kell több) és 1 egész tojást, az egészet összegyúrom kézzel -kicsit ragad, de teljesen jól formázható- kicsi golyókat formázok belőle, egy mélyebb tányérra, vagy tálra kb.2 evőkanál zsemlemorzsát szórok, beledobálom a golyókat, megrázom a tálat, hogy mindegyik oldaluk morzsás legyen és forró olajban kisütöm. Elég kicsiket szoktam csinálni, így kb. 30 darab lesz nekem belőle. Általában duplázom a mennyiséget, mert nagyon jól fagyasztható, berakom nyersen a golyókat a fagyóba és ki sem kell engedniük, fagyosan bármikor frissen lehet sütni. Ezért szinte mindig van a fagyasztómban. Sót nem szoktam tenni bele, nekünk elég sós így is ..de egy kis fehérbors, reszelt szerecsendió nagyon feldobja az ízét, már aki szereti, jaaa és egy kis füstölt sajt sem rontja el....😉
A lisztet összekeverem a sütőporral és a sóval. Hozzáteszem a margarint, az összetört főtt burgonyát és a tejet. Kézzel összegyúrom. Majd apránként belenyomkodom a kiolajozott muff...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
,1 kg zöldséghez 30 dkg só és annyi oliva,hogy könnyen vigye a gép. Csak parajdi sóval! Nagyon kevés kell belőle az ételbe!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tortillalapra kenj alapként bármilyen típusú mustárt, amit kedvelnek a gyerekek, sőt akár tehetsz még erre egy vékony réteg majonézt is az íze kedvéért, ha ezt a nyalánkságot sze...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű